Прес-реліз PDF Друк e-mail
Вівторок, 21 лютого 2017, 16:35

21 лютого 2017 року у м. Полтаві відбулося засідання круглого столу на тему: «Оптимізація надання правової допомоги учасникам АТО». Захід проведено з метою обговорення проблемних питань надання правової допомоги учасникам АТО, розвитку системи надання правової допомоги та поглиблення співпраці Регіонального та місцевих центрів правової допомоги з громадськими організаціями учасників АТО.

21 лютого 2017 року у м. Полтаві відбулося засідання круглого столу на тему: «Оптимізація надання правової допомоги учасникам АТО». Захід проведено з метою обговорення проблемних питань надання правової допомоги учасникам АТО, розвитку системи надання правової допомоги та поглиблення співпраці Регіонального та місцевих центрів правової допомоги з громадськими організаціями учасників АТО.

Участь у круглому столі взяли представники Регіонального, Першого та Другого полтавських місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, керівники та представники ГО учасників АТО, Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, Полтавського обласного центру зайнятості, управління Пенсійного фонду України у Полтавській області, Полтавського об’єднаного міського військового комісаріату, поліцейський омбудсмен.

Засідання круглого столу відкрив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий. Під час виступу він наголосив на важливості правового захисту осіб з числа учасників АТО. 05 січня цього року набули чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Тож коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, суттєво розширилося за рахунок надання такого права найбільш незахищеним суспільним групам. Новелами у законодавстві передбачено, що ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій, іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», правова допомога надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань. Крім того, особи, які перебувають під юрисдикцією України і звернулися для отримання статусу особи, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – на правові послуги,що включають здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та складення документів процесуального характеру до моменту прийняття рішення про надання такого статусу.

З вітальним словом до учасників зібрання також звернувся Віталій Турпітько – голова Громадської спілки «Координаційна Рада громадських організацій учасників АТО» та Дар”я Бриндак – в.о. начальника ГТУЮ у Полтавській області.

У рамках круглого столу присутнім презентували правові аспекти реформи з децентралізації публічного управління, новели законодавства у частині розширення прав учасників АТО на БВПД, показали завдання удосконалення надання безоплатної правової допомоги в умовах реформ – інтеграції первинної та вторинної безоплатної правової допомоги. З інформацію з цих питань виступив Микола Лахижа, перший заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області, доктор наук з державного управління, професор .

Ірина Сидоренко, заступник начальника відділу представництва Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги повідомила учасників про повноваження місцевих центрів у напрямку захисту прав учасників АТО, зокрема на прикладі діяльності відділів представництва місцевих центрів.

Катерина Клавдієва директор Полтавського обласного центру зайнятості та Ірина Товстоножко, начальник Управління Пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області повідомили керівників ГО про новели законодавства у частині соціальних прав.

Під час засідання круглого столу учасники обговорили проблемні питання у напрямі підвищення правової спроможності осіб, з числа учасників АТО, інформування їх з питань їх прав, механізмів реалізації, зокрема і через систему БВПД області.

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners