ПАТ «ПОЛТАВАКОНДИТЕР» вводить в оману любителів солодощів PDF Друк e-mail
Написав Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України   
Понеділок, 19 грудня 2016, 13:28

Адміністративною колегією Полтавського обласного територіального відділення  Антимонопольного комітету України розпочаті провадження у справах за ознаками порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції з боку ПАТ «Полтавакондитер» у вигляді поширення інформації про споживчі властивості власної продукції, що вводить в оману споживачів.

Як встановило Відділення в ході здійснення контролю за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, у роздрібній фірмовій торгівельній мережі ПАТ «Полтавакондитер» здійснювався продаж вагових цукерок у обгортці «драже «Мигдаль у шоколаді від Домінік». Як повідомило Товариство ПАТ «Полтавакондитер» виготовляє драже «Мигдаль у глазурі». В свою чергу Товариством було знято з виробництва «драже «Мигдаль у шоколаді від Домінік», а «драже «Мигдаль в глазурі» упаковувалось в обгортку «Мигдаль у шоколаді від Домінік». Крім того, драже «Мигдаль у глазурі» не містить шоколаду внаслідок відсутності какао-масла у складі продукту, що є обов’язковою технічною вимогою, встановленою ДСТУ, при виготовленні шоколаду в Україні.

Отже, наведена на упаковці інформація «драже «Мигдаль у шоколаді від Домінік» є неправдивою, оскільки вказане драже не містить шоколаду. Тобто, ПАТ «Полтавакондитер» повідомляло потенційним споживачам неправдиву інформацію про споживчі властивості продукції, що могло вплинути на їх наміри щодо придбання товарів цього суб'єкта господарювання, а Товариство могло отримати неправомірні переваги у конкуренції.

 

Аналогічна ситуація склалась і під час реалізації у роздрібній фірмовій торгівельній мережі ПАТ «Полтавакондитер» вагових цукерок у обгортці «драже «Фундук у шоколаді від Домінік». За повідомленням Товариства,  ПАТ «Полтавакондитер» виготовляє драже «Фундук у глазурі». Оскільки Товариством було знято з виробництва «драже «Фундук у шоколаді від Домінік», ««драже «Фундук в глазурі» упаковувалось в обгортку «Фундук у шоколаді від Домінік», що залишилась невикористаною. Також, як і у випадку «драже «Мигдаль в глазурі», «драже «Фундук у шоколаді від Домінік» не містить шоколаду внаслідок відсутності какао-масла у складі продукту.

 

Враховуючи зазначене, Відділенням розпочаті  дві справи за ознаками порушення з боку ПАТ «Полтавакондитер» законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді поширення інформації, що вводить в оману споживачів, яка може вплинути на їх наміри щодо придбання продукції цього суб'єкта господарювання.

На даний час розслідування у справах триває

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners