Отримання свідоцтв та довідок про державну реєстрацію актів цивільного стану із держав-членів СНД PDF Друк e-mail
Понеділок, 05 грудня 2016, 16:48

Верховна Рада України 10.11.1994 року ратифікувала Конвенцію про правову   допомогу  і  правові  відносини  у цивільних,  сімейних та кримінальних справах  (далі– Конвенція), підписану від імені України у м. Мінську 22.01.1993 року. Положення Конвенції розроблялися виходячи з прагнення забезпечити громадянам Договірних Сторін та особам, які проживають на їхніх територіях, надання в усіх державах-членах у відношенні особистих та майнових прав того самого правового захисту, як і власним громадянам, а також надаючи важливого значення розвитку співпраці в галузі надання установами юстиції правової допомоги по цивільних, сімейних і кримінальних справах. Основною метою Конвенції є врегулювання відносин компетентних органів держав (установ юстиції)  учасниць СНД (Республіка Білорусь, Азербайджанська Республіка, Республіка Узбекистан, Російська Федерація, Республіка Казахстан, Республіка Таджикистан, Республіка Вірменія, Киргизька Республіка, Республіка Молдова, Грузія та Туркменістан) у цивільних, сімейних та кримінальних справах, а також забезпечення належного захисту прав і законних інтересів громадян та осіб, що проживають на їхній територіях. Відповідно до ст.6 Конвенції обсяг правової допомоги складають такі дії: складання та пересилка документів, проведення оглядів, обшуків, вилучення та передачі речових доказів, проведення експертизи, допиту сторін, третіх осіб, підозрюваних, обвинувачених, потерпілих, свідків, експертів, допиту сторін, третіх осіб, підозрюваних, обвинувачених, потерпілих, свідків, експертів, розшук осіб, здійснення кримінального переслідування, видача осіб для притягнення їх до кримінальної відповідальності або приведення вироку до виконання, визнання та виконання судових рішень у цивільних справах, вироків у частині цивільного позову, виконавчих написів, а також шляхом вручення документів (ст. 6 Протоколу до Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 28 березня 1997 року).

Таким чином, щоб отримати документ про державну реєстрацію актів цивільного стану з перелічених вище держав , необхідно звернутися до відділу ДРАЦС за місцем свого проживання. Пункт перший нової редакції статті 14 Конвенції передбачає можливість пересилати установами юстиції Договірних Сторін свідоцтва про реєстрацію актів цивільного стану без перекладу і безкоштовно — безпосередньо через органи реєстрації актів цивільного стану Договірних Сторін з повідомленням громадян про пересилку документів.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners