Представлено новий проект реформування податкової системи Друк
Написав Відділ комунікацій Державної податкової інспекції у м. Полтаві   

3 вересня 2015 року відбулося чергове засідання Національної ради реформ, під час якого Міністерство фінансів України представило новий проект реформування податкової системи.

У своєму проекті податкової реформи Мінфін пропонує спростити оподаткування, ввівши єдину ставку у розмірі 20% за всіма основними податками: ЄСВ, ПДФО, податок на прибуток та ПДВ. Це створить рівні умови для всіх платників податків.

У планах податкової реформи також зменшення навантаження на фонд оплати праці шляхом об’єднання ПДФО і ЄСВ в один податок на зарплату зі ставкою 20%.

Заплановано також розширення бази оподаткування. При цьому зберігається спрощена система для малого і середнього бізнесу. У групі А залишається бізнес з  обігом до 300 тис. грн на рік. Теперішні другу і третю групу об’єднують у  групу Б з обігом до 2 млн. грн.., але з дозволом працювати з юридичними особами.

Запропонований проект також передбачає збільшення податкових можливостей місцевих громад шляхом відміни пільг по комерційній нерухомості та складським приміщенням і передачі цих повноважень на місця, підвищення максимальної ставки податку на нерухомість до 3%,  уведення податку в розмірі 25 тис. грн. на рік на квартири та будинки площею понад 300/500 кв. м відповідно та авто класу "люкс” вартістю понад 1 млн. грн. За розрахунками, це може збільшити місцеві бюджети додатково майже на 7 млрд. грн.

Важливим положенням пропонованої реформи також є запровадження трирічного мораторію на внесення змін зо Податкового кодексу після його прийняття, що забезпечить стабільність бізнесу.

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners