Реєстрація шлюбу за кордоном Друк
Написав Головний спеціаліст Октябрського відділу ДРАЦС РС Полтавського міського управління юстиції, С.Л.Корпусенко   

Відповідно до ст.33 Сімейного кодексу України шлюб реєструється у приміщеннях державного органу реєстрації актів цивільного стану за заявою наречених.

Згідно інструкції „ Про порядок реєстрації актів громадянського стану в дипломатичних представництвах та консульських установах України”,затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 23.05.2001року № 32/5/101,а також глави 6 Консульського статуту України,консул розглядає заяви громадян України,які проживають у його консульському окрузі.

Консул здійснює реєстрацію шлюбу виключно між громадянами України,які на законних підставах проживають за межами України.Жінка та чоловік,які бажають зареєструвати шлюб,подають особисто письмову заяву за встановленою формою до дипломатичного представництва чи консульської Установи України в країні перебування.

Якщо жінка і чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до дипломатичного представництва або консульської установи,то таку заяву,справжність підписів на якій має бути нотаріально засвідчена,можуть подати їх представники згідно з довіреністю,посвідченою у встановленому законом порядку.

Особи,що раніше перебували в шлюбі,можуть зареєструвати новий шлюб тільки при пред”явленні документів,що підтверджують припинення попереднього шлюбу.Такими документами є свідоцтво про розірвання шлюбу,свідоцтво про смерть одного з подружжя,рішення суду України або висновок відділу реєстрації актів цивільного стану про визнання шлюбу недійсним.Якщо громадянин України припинив свій шлюб за кордоном,таким документом може бути рішення суду про розірвання шлюбу,якщо за законодавством цієї іноземної держави воно є остаточним,свідоцтво про розірвання шлюбу або смерть одного з подружжя .

Особи,які бажають зареєструвати шлюб,зобов”язані пред”явити для посвідчення їх особи паспортні документи.Громадяни України та особи без громадянства,які проживають в Україні,для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу в іншій державі подають заяву,засвідчену нотаріально,у якій особа повідомляє про себе,що вона ніколи не перебувала у шлюбі,або про те,що вона раніше перебувала у шлюбі,але зараз її шлюб припинено,та належним чином легалізовану,якщо інше не передбачено  міжнародними договорами України.

Громадяни України ,які проживають за кордоном,для реєстрації шлюбу та підтвердження сімейного стану подають аналогічну заяву,засвідчену дипломатичним представництвом чи консульською установою України,нотаріусом,або документ про те,що особа не перебуває в шлюбі,виданий компетентними органами країни проживання,який повинен бути належним чином легалізований,якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

Реєстрація шлюбу відбувається після спливу одного місяця від подання заяви особами,які бажають укласти шлюб.У виняткових випадках,на підставі спільної заяви осіб,які бажають вступити в шлюб,та документів,що підтверджують наявність поважної причини,консул може скоротити місячний строк,про що робиться відмітка в журналі обліку заяв про реєстрацію шлюбу.

Якщо консул до реєстрації шлюбу отримає письмову інформацію про наявність передбачених законодавством перешкод до укладення шлюбу,то консул відкладає реєстрацію та пропонує заявникові,який надав таку інформацію,представити в термін не більш як три місяці відповідні докази,які підтверджують наявність цих перешкод.

Реєстрація шлюбу за довіреністю або через представника не дозволяється.Присутність   нареченої та нареченого в момент реєстрації їх шлюбу є обов”язковою.За погодженням з особами,які бажають укласти шлюб,консул призначає день і час реєстрації шлюбу . У випадку неявки осіб,що подали заяву,до консульської установи протягом трьох місяців з дня її подання та неповідомлення про причину неявки,заява втрачає чинність.

Реєстрація шлюбу та видача подружжю свідоцтва про шлюб провадиться у приміщенні консульської установи в присутності осіб,які укладають шлюб.

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners