Причини, які викликають перереєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності Друк
Написав Начальник реєстраційної служби Полтавського міського управління юстиції, М.В. Казак   

Порядок вчинення реєстраційних дій визначається не лише Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», а і Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України та іншими спеціальними законами.

Стаття 58 ГК України визначає не лише порядок державної реєстрації суб’єктів господарювання, а й підстави та процедуру їх перереєстрації.

Перереєстрація суб’єкта господарювання проводиться у таких випадки:

- у разі зміни форми власності, на якій засновано даний суб’єкт;

- у разі зміни організаційно-правової форми господарювання;

- у разі зміни найменування суб’єкта господарювання.

Перереєстрація суб’єкта господарювання здійснюється в порядку, встановленому для його реєстрації.

У той же час фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, не маючи найменування, має прізвище, ім’я та по батькові, у разі зміни яких настають такі само наслідки, як і при перереєстрації – відповідна процедура здійснюється у порядку, встановленому для державної реєстрації. Крім того, такі само наслідки, як і при перереєстрації, має зміна юридичною чи фізичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності місцезнаходження (місця проживання).

Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» взагалі відмовляється від терміна «перереєстрація». Крім того, Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» містить відмінне від ГК України коло подій, у разі настання яких вимагається «перереєстрація» - ч.6 ст.9 до них відносить:

- внесення змін до установчих документів юридичної особи, якщо ці зміни пов'язані із зміною найменування юридичної особи;

- внесення змін до відомостей про юридичну особу, якщо ці зміни

пов'язані  із  зміною  місцезнаходження юридичної особи;

- внесення  змін  до відомостей про фізичну особу - підприємця, якщо  ці  зміни  пов'язані із зміною імені та/або місця проживання фізичної особи - підприємця;

Ці зміни маються у внесенні та державній реєстрації змін або доповнень до установчих документів юридичної особи та видачі виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners