Порядок надання виписок з Державного реєстру прав Друк
Написав Головний спеціаліст реєстраційної служби Полтавського міського управління юстиції, Даньшіна А.В.   

Порядок та умови отримання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно регламентовано статтею 28 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Частиною першою вказаної норми Закону встановлено, що інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про державну реєстрацію прав та їх обтяжень надається у формі витягу, інформаційної довідки та виписки.

Особи, що мають право на отримання інформації в певних формах, визначені частинами другою, третьою та п’ятою цієї ж статті Закону.

Виписка – це форма отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в частині відомостей про осіб, які одержали дані про права та обтяження на нерухоме майно, що належить певній особі.

Так, випискуз Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на підставі заяви мають право отримувати:

- власник (власники) нерухомого майна;

- особа (особи), що має речові права на нерухоме майно.

Для отримання виписки фізичні особи повинні подати:

- заяву, форму та вимоги якої встановлює Мін’юст;

- документ про внесення плати за надання інформації;

- документ, що посвідчує його особу – копія та оригінал.

Виписка, яка надається власнику нерухомого  майна, містить інформацію про отримання відомостей з Державного реєстру прав про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, яке належить такій особі, інших речових прав на таке  нерухоме майно, обтяження таких прав на дату та час її формування.

Виписка, яка надається особі, що має речові права на нерухоме майно, містить актуальну інформацію про отримання відомостей з Державного реєстру прав про  державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, яке належить такій особі, обтяження таких прав на дату та час її формування.

У разі відсутності у Державному реєстрі прав інформації про отримання  відомостей з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права на нерухоме  майно та їх обтяження державний реєстратор формує виписку про відсутність інформації про отримання відомостей з Державного реєстру прав про  зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження на дату та час її формування.

Строк надання інформації з Державного реєстру прав або відмова в її наданні здійснюється в строк, що не перевищує двох робочих днів з моменту прийняття органом державної реєстрації прав заяви про надання інформації з Державного реєстру прав.

Будь-яка особа, якій належать права на нерухоме майно, за своєю заявою може отримати виписку з Державного реєстру прав.

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners