Прийняття виконавчого документа до виконання Друк
Написав Начальник відділу організації та контролю за виконанням рішень УДВС ГУЮ у Полтавській області, О.В.Тимченко   
Понеділок, 23 вересня 2013, 15:30

У житті досить часто трапляються ситуації, коли боржники після набрання рішенням суду законної сили не бажають його виконувати добровільно, тому доводиться домагатися його виконання у примусовому порядку, яке здійснюється відповідно до Закону України ”Про виконавче провадження”(далі по тексту – Закону).

Примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, перелік яких визначений ст. 17 Закону.

Відповідно до ст. 25 Закону державний виконавець зобов’язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження за умови якщо не закінчився строк пред’явлення такого документа до виконання та він відповідає вимогам передбаченим цим Законом, і пред’явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби .Отримавши виконавчий документ державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

В постанові державний виконавець вказує боржнику про необхідність самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (при виконанні рішення щодо примусового виселення боржника встановлюється строк до п’ятнадцяти днів ) та зазначається, що уразі ненадання боржником документального підтвердження, виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов’язаних з організацією та проведенням виконавчих дій передбачених цим Законом.

Виконавчий документ, виданий на підставі рішення яким надано відстрочку виконання, приймається державним виконавцем до виконання після закінчення строку відстрочки в межах строку, встановленого для його пред’явлення. У разі відкриття виконавчого провадження за виконавчими документами про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів, забезпечення позовних вимог або якщо рішення підлягає негайному виконанню строк для самостійного виконання не надається .

Постанова про відкриття може бути оскаржена сторонами у десятиденний строк у порядку, встановленому Законом.

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners