Про застосування ставки єдиного податку Друк
Написав Інформаційно-комунікаційний відділ Державної податкової інспекції у м. Полтаві   

Відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та у відсотках до доходу (відсоткової ставки).

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду такої діяльності, з розрахунку на календарний місяць: для першої групи платників єдиного податку – у межах від 1 до 10% розміру мінімальної заробітної плати; для другої групи – у межах від 2 до 20% розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно з п. 293.6 ст. 293 Податкового кодексу України у разі здійснення платниками єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений ст. 293 Податкового кодексу України для відповідної групи таких платників.

Отже, платники єдиного податку першої і другої груп, які здійснюють кілька видів господарської діяльності, застосовують максимальний розмір ставки єдиного податку, встановленої для обраних видів діяльності. Крім того, якщо фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку здійснюють діяльність на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради, то ставка єдиного податку становитиме максимальний розмір, передбачений підпунктами 293.2.1, 293.2.2, п.293.2 ст. 293 Податкового кодексу України, тобто для платників єдиного податку першої групи максимальний розмір становить 10% мінімальної заробітної плати, а для платників другої групи – 20%. Слід зазначити, що сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси (п. 295.4 ст. 295 Податкового кодексу України).

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners