Ставки єдиного податку для платників податку - ФОП Друк
Написав Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПІ у м. Полтаві   

Ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) по м. Полтаві для першої групи платників єдиного податку – ставку встановлено у розмірі  10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (у 2013 році ставка становить 114,70 грн.).

2) для другої групи платників єдиного податку - 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (у 2013 році ставка становить 229,40 грн.).

 

Відсоткова ставка єдиного податку встановлюється у розмірі:

Для третьої групи платників єдиного податку:

1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;

2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

 

Для п'ятої групи платників єдиного податку:

1) 5 відсотків доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;

2) 7 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Для фізосіб-підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, відсоткова ставка ЄП встановлюється у розмірі 5 % або 7 % від доходу.

Якщо платник єдиного податку перевищує суму граничного доходу або отримує дохід від видів діяльності, які не зазначені у свідоцтві платника єдиного податку, у таких випадках ставка єдиного податку для фізосіб-підприємців,  платників єдиного податку першої - третьої і п'ятої груп, становить 15 відсотків. Ця ставка, зокрема застосовується:

1) до суми перевищення обсягу доходу;

2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку;

3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж готівковий;

4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Платники єдиного податку, які у календарному/податковому кварталі перевищили граничний обсяг доходу:

першої групи (понад 150 тис. грн.) – за заявою з наступного календарного кварталу переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування;

другої групи (понад 1 млн. грн.) – за заявою в наступному податковому (звітному) кварталі переходять на застосування ставки податку для третьої групи або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування;

третьої групи (понад 3 млн. грн.) – зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом.

При цьому зазначені платники до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 %.

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners