Порядок подання звітності Друк
Написав Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПІ у м. Полтаві   

Підприємці подають декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року в строки, встановлені Податковим кодексом для річного звітного податкового періоду, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49, пункти 177.5 та 177.11 ст. 177 Податкового кодексу).

У декларації підприємці самостійно розраховують авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб на наступний податковий період. Вони мають бути не менш як 100 % річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у разі зіставних умов). Із такої загальної суми податку до бюджету сплачується по 25 % щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня та до 15 листопада). Остаточний розрахунок податку наводиться у річній податковій декларації

Якщо сплачена авансом протягом року сума податку перевищує визначену у річній декларації, таке перевищення зараховують у рахунок майбутніх платежів за цим податком або повертають платнику в порядку, передбаченому Податковим кодексом.

Важливий нюанс (пункти 177.6 і 177.11 ст. 177 Податкового кодексу): якщо підприємець окрім доходів від підприємницької діяльності отримував інші доходи, він також повинен відображати їх у декларації. Причому такі інші доходи повинні оподатковуватися не за правилами, передбаченими для підприємницької діяльності, а за загальними правилами, встановленими для фізичних осіб.

Фізичні особи – підприємці на загальній системі при здійсненні торгівельної діяльності зобов’язані здійснювати розрахункові операції виключно із застосуванням реєстратора розрахункових операцій.   При цьому, фізичні особи – підприємці повинні забезпечити наявність на торговому місці наступних документів:

- книга обліку доходів та витрат;

- книга обліку розрахункових операцій;

- виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

- торговий патент, ліцензії;

- свідоцтва платника ПДВ (у разі, якщо суб’єкт господарювання зареєстрований платником ПДВ);

- трудові угоди з найманими працівниками (у разі використання найманої праці).

Крім того, відповідно до п. 177.7 ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України фізична особа – підприємець вважається податковим агентом працівника-фізичної особи, яка перебуває з нею у трудових, цивільно-правових відносинах, або будь-якої іншої фізичної особи щодо будь-яких оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених) на користь   такої особи. Згідно із пп. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування (форма 1-ДФ).

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners