Особливості оподаткування фізичної особи – підприємця, що перебуває на звичайній системі оподаткування Друк
Написав Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПІ у м. Полтаві   

Особливості оподаткування фізичної особи – підприємця, що перебуває на звичайній системі оподаткування, встановлено ст. 177 Податкового кодексу, згідно з п. 177.10 якої підприємці повинні вести облік власних доходів і витрат у Книзі обліку доходів і витрат і мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Форму Книги та Порядок її заповнення затверджено наказом  ДПС України № 1025.

Об'єкт оподаткування підприємця визначають за такою формулою (п. 177.2 ст. 177 ПКУ):

Чистий дохід (об'єкт оподаткування) = Оподатковуваний дохід (виручка у грошовій та не грошовій формах) – Витрати (документально підтверджені, пов'язані з господарською діяльністю підприємця та які безпосередньо стосуються отриманого доходу), тобто за касовим методом. Причому якщо підприємець є платником ПДВ, то як у доходах, так і у витратах ПДВ не враховують (п. 177.3 ст. 177 Податкового кодексу).

Згідно з п. 177.1 ст. 177 Податкового кодексу доходи підприємців, отримані протягом календарного року від здійснення господарської діяльності, оподатковуються за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу. Базова ставка згідно з цим пунктом становить 15 %, а якщо чистий дохід за місяць перевищив десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 % суми перевищення.

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners