Договори відчуження земельних ділянок PDF Друк e-mail
Середа, 27 липня 2011, 00:00

Безпосередньому посвідченню угоди передує ряд дій. Так, нотаріус має встановити особу, яка звертається до нього (чи її представника). Особу встановлюють на підставі паспорта або іншого документа, що її посвідчує. Також нотаріус має з’ясувати дійсні наміри сторін на укладення угоди і роз’яснити їм зміст угоди та її юридичні наслідки. Крім того, до обов’язків нотаріуса належать перевірка поданих для вчинення нотаріальної дії документів на їх відповідність закону, складання проектів угод, тощо.
Слід зазначити, що право відчужувати землю (укладати договори купівлі-продажу, міни та дарування) належить лише її власнику. Виходячи з цього, в усіх випадках для посвідчення угод про відчуження земельної ділянки (так само як і іншого майна, що підлягає реєстрації) нотаріусу необхідно подати документ, що підтверджує право власності відчужувача. Відповідно до ст. 126 ЗК України, таким документом є Державний акт про право власності на землю.
Крім цього, нотаріус має за даними Єдиного реєстру пересвідчитись у відсутності заборони чи арешту, накладеного на земельну ділянку.
Іноді для того, щоб встановити належного суб’єкта розпорядження земельною ділянкою нотаріусу необхідно визначити коло її співвласників.
Розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності, здійснюються за згодою всіх співвласників, згідно з договором про спільну часткову власність на земельну ділянку. Цей договір регулює відносини між її учасниками, в тому числі й на випадок продажу земельної ділянки. Договір про спільну часткову власність на земельну ділянку дозволяє встановити повноваження співвласника земельної ділянки щодо розпорядження належною йому часткою. Таким чином, якщо із поданих нотаріусу документів вбачається, що земельна ділянка перебуває у спільній частковій власності, він має витребувати згаданий вище договір.
Найчастіше на праві спільної сумісної власності майно належить подружжю. В таких випадках, нотаріусу має бути надана згода другого з подружжя на укладення угоди.

Останнє оновлення на Середа, 27 липня 2011, 12:42
 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners