Правові наслідки несвоєчасної сплати аліментів Друк
Написав Державний виконавець Октябрського відділу ДВС Полтавського МУЮ, Ю.О. Явір   

Закони України зобов’язують батьків утримувати своїх неповнолітніх дітей і непрацездатних повнолітніх  дітей, які потребують матеріальної допомоги.  Захист прав і інтересів неповнолітніх дітей лежить на їх батьках, які діють без особливих на те повноважень. Кожна дитина має право на проживання в сім»ї разом з батьками або в сім'ї одного з них та на піклування батьків.

Ухилення від утримання неповнолітніх, а також повнолітніх але не працездатних дітей, що перебувають на утриманні  батьків, може полягати у незабезпеченні таких дітей харчуванням, одягом, іншими речами (насамперед першої необхідності), наданні необхідних коштів для їх лікування, відпочинку тощо.

Ухилення від сплати аліментів і ухилення  від утримання неповнолітніх або  не працездатних дітей утворюють цей склад злочину лише у випадку, коли воно є злісним. Про злісний характер ухилення можуть свідчити тривалість ухилення, продовження ухилення можуть свідчити тривалість ухилення після попередження про необхідність виконання свого обов'язку та можливість кримінальної відповідальності з боку судді  чи державного виконавця, неодноразові звернення,  потерпілого чи інших осіб до винної особи з цього приводу.

Якщо особа ігнорує судове рішення, згідно з яким її  зобов'язано сплачувати аліментів, до неї можуть бути застосовані заходи кримінально-правового впливу. Зокрема, ст.164 Кримінального кодексу України  встановлено відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утримання дітей.

Злісне ухилення від сплати аліментів  встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків  від утримання неповнолітніх або непрацездатних  дітей, що перебувають на їх утриманні, - карається виправними роботами на строк до одного року або обмеженням волі на той самий строк.

 

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners