Державна реєстрація шлюбу у високосний рік Друк

У Центральному відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Полтавського міського управління юстиції розпочалася «гаряча пора».  Заяв до відділу надходить багато. Хоча рік і високосний, та на кількість шлюбів це впливає в незначній мірі. Якщо у відділі працюють дві зали (зала у Центральному відділі та зала художнього музею  Галереї мистецтв), то в день реєструється  близько 20-25 шлюбів, а у суботу 40-45. Для кожної пари   диференційований підхід, працівники відділу намагаються задовольнити всі побажання наречених. Наприклад, вартість державної реєстрації залежить від музичного супроводу. Якщо це музичний центр, то така послуга коштуватиме 52 грн.

Крім того відділ  реєструє шлюб з іноземцями. Так, у минулому році кількість шлюбів, укладених з іноземцями становила 45, а у цьому році — 56. Тобто, тенденція іде до збільшення. Найчастіше це громадяни країн СНД, Великобританії, Німеччини, Ізраїлю, мешканці Палестини. Подружжя у таких випадках користуються послугами перекладачів. У зв’язку з навчанням персидських студентів — часто одружуються на полтавчанках і жителі Ірану та Іраку.

Щодо шлюбного віку, то відповідно до Закону України «Про внесення змін Сімейного кодексу України щодо підвищення шлюбного віку», що був прийнятий в 15 березня 2012 та набув чинності 8 квітня 2012 року , шлюбний вік наступає і для чоловіка і для жінки з 18 років, хоча до прийняття змін вік шлюбу був 17 для жінки і 18 для чоловіка. Класичним є те, що полтавки переважно обирають чоловіків на декілька років старше. Хоча трапляються випадки нерівних шлюбів.

В Україні існує тенденція щодо більш пізнього укладання шлюбів порівняно з попередніми роками. У середньому це вік від 23 до 28 років.

У Полтаві шлюб також «помудрішав». Якщо кілька років тому на рушник ставали молодята віком від 16 до 19, то зараз це особи віком від 24 років.

Останнім часом найстаршим  з полтавських наречених було далеко за 70.

 

 

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners