Проект «Кращі учасники державних закупівель» Друк

В зв’язку з багатьма зверненнями підприємств та організацій щодо правомірності дій учасників конкурсних процедур закупівлі за державні кошти, було створено проект, який би зміг попередити зловживання та тиск на рішення розпорядників державних коштів. Насамперед метою створення цього проекту більш глибоко вивчати вимоги діючого законодавства України та вміти їх виконувати, як замовникам так і учасникам-підприємствам.
Інколи учасники, бажаючи виграти конкурс та підписати договір, набираються сміливості та ’’авторитету’’ змушують голів та інших членів комітету змінити рішення, або підбурюють проти іншого учасника, що суперечить усім законним та моральним нормам. Чи є в такому випадку проведення процедури закупівлі прозорим процесом? Таких ситуації буває безліч.

Трапляється багато випадків, коли замовник від учасників конкурсних торгів вимагає документи для більш розширеного підтвердження його кваліфікації та досвіду роботи. Але, нажаль, часу протягом якого необхідно перевірити відповідність таких учасників вимогам встановленим Законом, дуже мало. А коли дані залишаються не підтвердженими, і, не приведи Господь, ще і недостовірними, вся вина щодо учасника переможця з яким вкладено договір лягає на плечі відповідальних осіб замовника.

 

Роль проекту для учасників:

Якщо постачальник товарів, або виконавець послуг (робіт) зарекомендував себе на ринку державних закупівель як недобросовісний, його головною метою в майбутньому - не допустити похибок та забезпечити безперебійну співпрацю з замовником. Другорядною метою проекту є інформаційна та консультаційна допомога підприємцям щодо відповідності подання документів на участь у процедурах конкурсних торгів учасниками, та заздалегідь упередження помилок, як з боку учасника так і замовника.

 

Розпорядникам державних коштів надана можливість надавати інформацію щодо підприємств, які брали участь в конкурсних процедурах закупівлі, в наступних категоріях «Кращі Учасники» та «Гірші учасники». Критерії за якими визначаються такі категорії,  наступні:

Кращі постачальники:

- якість товару (послуг, робіт) на високому рівні

- помірні ціни

- постійно діючий та кваліфікований персонал

- наявність матеріально-технічного забезпечення (у відповідності до роду діяльності)

- платоспроможність

- не конфліктні

- наявність багатого досвіду роботи

- не судимість уповноважених осіб, що мають право підпису на підприємстві (або засновники) за порушення в сфері державних закупівель

- не були по в’язаними з іншими учасниками процедури закупівлі

- вимоги до пропозиції конкурсних торгів були дотримані в повній мірі

Гірші постачальники:

- безпідставно завищенні ціни на товари, послуги, роботи

- посадові особи учасника були притягнуті за порушення в сфері держзакупівель, кримінальної та адміністративної відповідальності

- учасника було визнано, як пов’язану особу з іншим учасником процедури закупівлі

- учасником не були дотримані вимоги до пропозиції конкурсної закупівлі у відповідності до закону та вимог замовника

- були упереджені дії, що привели до відміни процедури закупівлі, або розірвання договору після процедури закупівлі

- учасник застосовував моральний тиск, пропонував винагороду в своїх корисних цілях

 

Форма подання

 

Данні проекту будуть опубліковані на порталі 01 серпня 2012 року у  відповідності до наповнення, та щоденно оновлюватимуться.

Замовник на власний розсуд обирає до якої категорії належить учасник. Інформація яка публікується на даному веб-сервісі є лише довідковою, та не несе за собою ніякої антиконкурентної політики.

Додатково: Кожен замовник (або учасник) має можливість звернутись до адміністратору порталу за більш детальною інформацією. Інформаціє, яка є публічною, надається тільки за письмовим належним чином оформленим запитом.

 

 
English Czech Danish French German Italian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Latvian Ukrainian

Бізнес ЕРА

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners

Правовий Вісник

VTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM BannersVTEM Banners